System zarządzania drukarnią

Od kalkulacji do windykacji należności

Biuro Obsługi Klienta

Na bieżąco kontrolujesz status pracy, sprawdzasz nowe zlecenia i kierujesz je do realizacji na wybranej linii produkcyjnej. O każdej porze wiesz co dzieje się z danym zleceniem, dzięki czemu na pytanie klienta odpowiadasz w kilka sekund! To oznacza oszczędności czasu i pracy, a przede wszystkim satysfakcję klienta.

Policz: jeśli obsługujesz 50 zamówień dziennie i na temat każdej pracy rozmawiasz z klientem przez 5 minut, to poświęcasz 250 minut każdego dnia, czyli ponad 4 godziny! Kosztuje Cię to pół etatu pracy wyszkolonego pracownika.

Ogranicz ten czas do minimum, Twoi klienci będą szybciej obsłużeni, a praca biura obsługi stanie się efektywniejsza.

Kalkulacje

Zaskocz mile klienta i przygotuj mu kalkulację jeszcze podczas rozmowy telefonicznej. W panelu masz wprowadzone wszystkie dane, które pozwolą wyliczyć cenę nawet bardzo złożonego zamówienia. Od cen papierów i wydruków aż po czynności introligatorskie – system przelicza dane i w ciągu kilku sekund tworzy bezbłędną kalkulację, gotową do wysłania klientowi.

Policz: średni czas przygotowania wyceny metodą tradycyjną to 5 minut, 100 wycen dziennie pochłania nam aż 500 minut, czyli 6 godzin. Z Mnumi wycenę zrobisz w 5 sekund, dzięki czemu zaoszczędzisz prawie cały etat.

Karta technologiczna i kod kreskowy

Każdemu zleceniu towarzyszy karta technologiczna i kod, w których zapisana jest ścieżka produkcji wraz z wyszczególnieniem kto, kiedy i co z daną pracą robił. Wiedząc o tym, pracownik nie przekaże do dalszego etapu realizacji pracy wykonanej wadliwie. Zyskujesz pewność, że z Twojej drukarni nie wyjdzie już ani jedna źle wykonana praca. Skorzystają na tym klienci, dobra marka Twojej firmy, a przede wszystkim zaoszczędzisz konkretne pieniądze!

Policz: jeśli przyjmiemy, że 1% wszystkich wykonywanych prac zawiera błąd, drukujesz 50 zamówień dziennie, przy średniej wartości zamówienia 200 zł, oznacza to że:

50 zamówień x 20 dni = 1 000 zamówień, z których 1% oznacza 10 zamówień o wartości x 200 zł każde. Łatwo policzyć – miesięcznie oszczędzisz w ten sposób 2 000 zł.

Pakowalnia

Pakowalnia to nie tylko druk naklejek adresowych. To przede wszystkim zbieranie wszystkich zamówień danego klienta w jedną paczkę, automatyczne wystawianie książek pocztowych, drukowanie listów przewozowych dla kurierów UPS. To również wysyłanie SMS-ów z potwierdzeniem wykonania i wysłania ich zamówień, jak również rozliczanie przesyłek pobraniowych.

Bez automatycznej pakowalni nie da się sprawnie obsłużyć masowej produkcji. To oznacza znacznie więcej niż dodatkowy zaoszczędzony etat. Nasze doświadczenie pokazuje, że automatyzując pakowalnię możesz zarobić nawet 3 000 zł miesięcznie.

Zarządzanie firmą

Wdrażając Mnumi uzyskujesz to, co dla właściciela firmy najistotniejsze – dostęp do danych, kontrolę nad wszystkimi procesami i możliwość zdalnego zarządzania przedsiębiorstwem. System gromadzi informacje w jednym miejscu. Teraz możesz dowolnie te dane wykorzystywać – sprawdzać wielkość sprzedaży z podziałem na produkty, porównywać ją z innymi latami; możesz precyzyjnie rozliczać grafików i handlowców z wykonanej przez nich pracy, liczyć koszty realizacji każdego zamówienia, uwzględniając koszty stałe i dopisując je indywidualnie do zamówienia.

Share This