Generowanie kalendarzyAby stworzyć szablon kalendarza, w panelu konfiguracji należy do wybranego produktu stworzyć odpowiedni projekt, przeciągając do niego kalendarium znajdujące się w zakładce „Kliparty”. Aktywne kalendarium uruchamia pasek narzędzi jego edycji u góry ekranu. Nie ma potrzeby tworzyć dwunastu oddzielnych stron każdego kalendarza – umieszczenie kalendarium w projekcie wygeneruje je automatycznie (będą widoczne od strony Klienta).

Wskazanie nazwy miesiąca

Na każdej z dwunastu stron kalendarza automatycznie zmieniać się będzie nazwa kolejnych miesięcy. Wystarczy wprowadzić w projekcie dowolny tekst, a następnie w pasku narzędzi tekstowych kliknąć ikonę „Aktywny obiekt” i zaznaczyć opcję „Nazwa miesiąca w kalendarzu”.

Edycja wyglądu kalendarium

W pasku narzędzi edycji kalendarium znajduje się przycisk umożliwiający wprowadzenie zmian w jego wyglądzie. Od teraz możliwe jest zdefiniowanie: – grubości i koloru obramowania – rozmiaru czcionki dla nazw dni i dat – kolorów tekstu i komórek dla dni o różnym charakterze (dni zwykłe, weekendy, święta, dni innego miesiąca)

Definiowanie pierwszego miesiąca w kalendarzu

Kiedy projekt jest już gotowy i dostępny w Sklepie, Klient – po wybraniu szablonu – może określić, od którego miesiąca ma zaczynać się zamawiany przez niego kalendarz. Teraz wystarczy dwukrotnie kliknąć wybraną stronę, aby przejść do personalizacji projektu.

Możliwość dodania własnych świąt

Po umieszczeniu w projekcie zdjęć i zdefiniowaniu pierwszego miesiąca kalendarza Klient może też wprowadzić własne święta takie jak na przykład rocznice czy urodziny.

Zobacz film (7 min.)

pokazujący krok po kroku jak tworzyć własne projekty kalendarzy. ]]>