Z przyjemnością informujemy, że właśnie pojawiło się nowe wydanie aplikacji MnumiWizard, oznaczone symbolem 3.20. Jego najważniejszą cechą jest wprowadzenie funkcjonalności kalendarzy i ich edycji.

Generowanie kalendarzy

Aby stworzyć szablon kalendarza, w panelu konfiguracji należy do wybranego produktu stworzyć odpowiedni projekt, przeciągając do niego kalendarium znajdujące się w zakładce “Kliparty”. Aktywne kalendarium uruchamia pasek narzędzi jego edycji u góry ekranu.

Nie ma potrzeby tworzyć dwunastu oddzielnych stron każdego kalendarza – umieszczenie kalendarium w projekcie wygeneruje je automatycznie (będą widoczne od strony Klienta).

Wskazanie nazwy miesiąca

Na każdej z dwunastu stron kalendarza automatycznie zmieniać się będzie nazwa kolejnych miesięcy. Wystarczy wprowadzić w projekcie dowolny tekst, a następnie w pasku narzędzi tekstowych kliknąć ikonę “Aktywny obiekt” i zaznaczyć opcję “Nazwa miesiąca w kalendarzu”.

Edycja wyglądu kalendarium

W pasku narzędzi edycji kalendarium znajduje się przycisk umożliwiający wprowadzenie zmian w jego wyglądzie. Od teraz możliwe jest zdefiniowanie:

– grubości i koloru obramowania
– rozmiaru czcionki dla nazw dni i dat
– kolorów tekstu i komórek dla dni o różnym charakterze (dni zwykłe, weekendy, święta, dni innego miesiąca)

Definiowanie pierwszego miesiąca w kalendarzu

Kiedy projekt jest już gotowy i dostępny w Sklepie, Klient – po wybraniu szablonu – może określić, od którego miesiąca ma zaczynać się zamawiany przez niego kalendarz.

Teraz wystarczy dwukrotnie kliknąć wybraną stronę, aby przejść do personalizacji projektu.

Możliwość dodania własnych świąt

Po umieszczeniu w projekcie zdjęć i zdefiniowaniu pierwszego miesiąca kalendarza Klient może też wprowadzić własne święta takie jak na przykład rocznice czy urodziny.

Zobacz film (7 min.)

pokazujący krok po kroku jak tworzyć własne projekty kalendarzy.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do naszego newslettera

Będziesz otrzymywał informacje o naszych promocjach!

Zapisałeś się, brawo!

Pin It on Pinterest

Share This